Yatarken Omuz Ağrısı

Yatarken Omuz Ağrısı

Omuz ağrısı, çok sık olarak ortaya çıkan yaygın bir rahatsızlıktır. Ancak yatarken oluşan omuz ağrısı, çeşitli sebeplerle ortaya çıkıyor olabilir. Omuzda meydana gelen ve sebebi bilinmeyen bu ağrılar, bireyin günlük aktivitelerinin bölünmesine ya da sekteye uğramasına yol açmaktadır.

Omuz Ağrısı Nedenleri Nelerdir?

 • Gün içinde eklemlerin ve omuz kaslarının zorlanması, gün sonunda uyku esnasında yoğun bir ağrıya yol açabilir. Kasların zorlanması genellikle çok ağır bir eşyanın taşınması ya da spor egzersizlerinin ısınmadan yapılması ile meydana gelmektedir.
 • Spor yapılırken ısınmadan yapılan egzersizler ağrıya yol açabilirken, aynı zamanda bu egzersizler bir anda yoğun bir şekilde yapıldığında da omuz ağrısı ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle spor esnasında anormal hareketlerden ve çok zorlayıcı hareketlerden kaçınmak gerekmektedir. Yapılan egzersizler bireyin anatomik yapısına uygun olmalıdır. Aksi halde eklem ağrılarının yanında daha büyük sorunlar da ortaya çıkabilir.
 • Omzun, bulunduğu yerden çıkması, kişiler arasında yaygın görülen bir durumdur. Genel olarak bir darbe sonucunda meydana gelir ve omuzdaki eklemlerde ağrı ortaya çıkması ila fark edilir.
 • Uyku pozisyonları da zaman zaman omuz ağrısına yol açabilmektedir. Özellikle kişi sürekli olarak sağ tarafına yatıyorsa, bir süre sonra sağ omuzda ağrı oluşumu söz konusu olacaktır. Ancak bu ağrı çok uzun sürmez ve genellikle de kendiliğinden geçer. Geçmeyen bu tip ağrılarda uyku pozisyonuna dikkat edilmesi de çözüm olabilir.
 • Ağrının tek bir omuzda ortaya çıkması, ciddiye alınması gereken bir durumdur. Yalnızca sağ omuzda ya da yalnızca sol omuzda meydana gelen ağrılar, eklemlerin işlevini kaybetmesi, eklem sıvısının tükenmesi ya da eklemin yerinden çıkması nedeniyle meydana geliyor olabilir. Nadiren de olsa, bazı kişilerde omuz ağrısı ile birlikte mide bulantısı ve vücut ısısının yükselmesi gibi durumlar da ortaya çıkabilmektedir.

Omuz Ağrısı Tedavisi

Omuz ağrısı ciddiye alınması ve kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir sorundur. İlerleyen aşamalarda ciddi hareket kısıtlamalarına yol açabilir. Bu nedenle ağrı ilk başladığında doğrudan muayene olmakta yarar vardır. Kişi doktora gittiğinde mutlaka ağrının durumu hakkında detaylı bilgi vermelidir. Yalnızca yatış pozisyonunda mı ağrıyor, havaya kaldırıldığında mı ağrıyor ya da sürekli bir ağrı durumu mu söz konusu gibi noktalar açıkça ifade edilmelidir.

Omuz ağrısı şikayeti ile doktora giden kişilerin ilk önce omuz röntgeni çekilir. Kırık ya da çıkı, incinme ya da zedelenme gibi bir durum olup olmadığına bakılır. Eğer bu gibi bir durum söz konusu değilse, ağrının kaynağı kaslar ise genellikle tedavide kas gevşetici ilaçlar kullanılır. Eklemlerden kaynaklanan ağrılarda ise ilaç ile tedavi yapılır ve gerekli görülürse cerrahi bir operasyon da uygulanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Phenomenal will certainly alter your life right!

 2. You can have the very best time of your life with this item if you utilize it appropriate!

 3. RV Upgrades Shop dedi ki:

  Incredible is the best item you can obtain.

 4. Achieving objectives, success and also productivity is a breeze with Sensational!

 5. Fantastic advantages of this are unparalleled!

 6. Having all your tasks finished in a timely style suggests that you can do more, achieve more as well as work less.

 7. RV Repair dedi ki:

  Discover how to maintain your house spick-and-span in half an hour!

 8. Amazingness is a efficiency booster that will transform your life right!

 9. Attain all of your essential points faster and easier!

 10. Sensational is a device that lets you achieve whatever far better, quicker and easier.

 11. Camper Van Sale dedi ki:

  It’s time to get more out of life. Amazingness can aid.

 12. Incredible capability to obtain points done.

 13. Go Here Logo dedi ki:

  Phenomenal is an all-in-one efficiency service that makes it very easy to get even more done.

 14. Madelyn Spatz dedi ki:

  When you can not locate a cure to your clinical health problem, state bye-bye to demanding days and nights.

 15. You should have the most effective life needs to use. Amazingness is here to help you get it!

 16. View your productivity skyrocket and simplify also the most challenging task.

 17. Dalene Birks dedi ki:

  The most exceptional item ever developed!

 18. Soyclappy dedi ki:

  The drug, called exemestane, belongs to a new class of breast cancer drugs called aromatase inhibitors viagra and sweatpants party Elderly patients are more susceptible to the severe symptoms of hypercalcemia

 19. Amazingness is the performance life hack you’ve been trying to find!

BİR YORUM YAZ