SAÇ DÖKÜLMESİNDEN KURTULMAK MÜMKÜN

SAÇ DÖKÜLMESİNDEN KURTULMAK MÜMKÜN

Saç dökülmesi erkek yada kadın farketmeden hemen hemen hepimizin başına gelebilecek can sıkıcı bir sorundur. Yapılan araştırmalara göre saç dökülmesinden kurtulmak artık mümkün.  Saç dökülmesi; erkeklerin özellikle 20’li yaşlarından sonra, kadınların ise hamilelik ve menapoz zamanlarında ortaya çıkan bir sorundur.  Saç dökülmelerinden basit tedbirlerle kurtulabiliriz. Piyasada bununla ilgili bir çok pahalı ilaçlar, şampuanlar ve saç kremleri bulunmaktadır. Uzmanlara göre bunlara gerek kalmadan saç dökülmesinden kurtulmak mümkün. Peki hiç bir kimyasal maddeyi saçlarımızda kullanmadan alabileceğimiz önlemler nelerdir?

 

 Bol bol su tüketin

Sağlıklı beslenmenin sırlarından biri olan su, saç dökülmelerine karşı da etkili bir yöntemdir. Saçlarınızı sıcak suyla yıkamak yerine ılık suyla yıkamanız saçların dökülmesine engel olacaktır. Ayrıca gün içinde bol miktarda su içmeye çalışın.

 Spor yapın

Eğer hareketsiz, sporsuz bir yaşamınız varsa saç dökülmeleri kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden günlük egzersizlerinizi ve sporunuzu yapmaya özen gösterin. Yapılan araştırmalara göre spor yapmanın, saç dökülmelerini engelleyici etkileri olduğu görülmüştür.

 D vitamini alın

Vücudunuzda yeterli D vitamini yoksa saçlarınızın dökülmesi kaçınılmazdır. Günlük olarak en azından 10-15 dakika kadar güneşe çıkıp, saçlarınızın bu ihtiyacını karşılamasını sağlamalısınız.

Alkol ve Sigaradan uzak durun

Sigara ve alkol saçlarınızın alması gereken besinleri engelleyeceğinden saç dökülmesine neden olacaktır. Sigara içilen ortamda bulunmak bile saçlarınızın dökülmesine neden olabilmektedir.

Bu maddeleri uygulamanız saç dökülmesinden kurtulmanızı ve daha sağlıklı bir hayat yaşamınızı sağlayacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ