Kızım 2 Yaşında Ve Çok Fazla Su İçiyor

Kızım 2 Yaşında Ve Çok Fazla Su İçiyor

Vücut ağırlığının büyük bir bölümü sudan meydana gelir. Gün içinde alınacak su, bir çok hayati fonksiyonun gerçekleşmesi ve vücudun gerekli sıvı ihtiyacını alması açısından oldukça önemlidir. Su, hayati fonksiyonlar için gerekli ihtiyaçlardan biridir. Uzmanlar tarafından gün içinde en az 1,5-2 litre su tüketimi önerilir. Daha az su tüketimi yorgunluğa, halsizliğe ve vücuttaki bir çok fonksiyonun yerine getirilememesine neden olur.

Çocuklarda Çok Fazla Su Tüketimi

Çocuklarda çok fazla su tüketimi, anneler ve babalarda “çocuğum çok fazla su içiyor” şikayetine neden olur. Çok fazla su tüketiminin yetişkinlerde herhangi bir zararı söz konusu değildir. Ancak çocuk yaşlarda çok fazla su tüketimi, çok fazla idrar isteğine neden olduğundan tuvalet alışkanlıklarının oturmasında zorluğa neden olabilir. Çok fazla su içmek, böbreklerin fazlaca çalışmasına ve bunun sonucu olarak çok sık idrar isteğine neden olur. Henüz tuvalet alışkanlığı oluşmamış çocuklarda fazla idrar isteği, altına kaçırma ya da altına yapma gibi sorunlara yol açar.

Su içmenin herhangi bir zararı olmasa da, eğer çocuğunuz çok fazla su içiyorsa yine de doktora gitmekte fayda vardır. Daha detaylı bilgi için uzman doktora başvurmak etkili olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ