Kalçada Kaşıntı, Kızarıklık Ve Soyulma

Kalçada Kaşıntı, Kızarıklık Ve Soyulma

Ciltte kaşıntı, kızarıklık ve soyulma sorunları daha çok alerjik reaksiyonların sonucu olarak görülür. Ancak kaşıntı ve kızarıklığın sebebinin saptanabilmesi için kaşıntıyla birlikte şişlik, deride dökülme gibi rahatsızlıkların görülüp görülmediği bilgiler oldukça önemlidir. Alerjik reaksiyonlar dışında mantar enfeksiyonu, cilt hastalıkları ve aşırı cilt kuruluğu gibi etkenler de deride kaşıntı, kızarıklık ve soyulma sorunlarına neden olabilmektedir.

Ciltte Kaşıntı, Kızarıklık ve Soyulma Neden Olur?

Alerjik Etkenler

Alerjen maddeler kişiden kişiye değişiklik gösterse de, sonuçları neredeyse aynıdır. Daha çok alerjik reaksiyonlardan ötürü görülen ciltteki kaşıntı ve kızarıklık sorunu, alerjen maddenin vücuda temas etmesinin ardından ortaya çıkar. Tüketilen besinlerden ya da tercih edilen giysilerden ötürü kaşıntı, kızarıklık ve deride dökülme sorunlarına sık rastlanır. Genellikle kendiliğinden kısa süre içinde geçer. Alerjik reaksiyondan ötürü meydana gelen cilt sorunlarını kalıcı önlemek için alerjen maddeden uzak durmakta fayda vardır.

Mantar Enfeksiyonu

Vücudun herhangi bir bölgesinde oluşabilen mantar enfeksiyonu rahatsızlığı kaşıntı, kızarıklık ve deride dökülme gibi sorunları tetikleyicidir. Enfeksiyon ilerledikçe kaşıntı şiddetlenir ve deride kırmızı halkalar meydana gelir. Tedavi için bir an önce uzmana başvurulması gerekmektedir. Daha çok krem ve merhemlerle tedavi gerçekleştirilmektedir.

Cilt Kuruluğu

Cildin aşırı kuru olması, bu bölgede kaşıntı hissiyatı dolayısıyla kızarıklık sorununu beraberinde getirir. Özellikle sıcak yaz günlerinde güneş ışınlarına uzun süre maruz kalındığında cilt kuruluğu görülür. Nemlendirici kremler sayesinde cilt kuruluğundan ötürü oluşabilecek kızarıklık, kaşıntı ve deride dökülme sorunları giderilebilir. Kullanılacak kremlerin mutlaka doktor tavsiyesinde alınması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ