Gribe Ne İyi Gelir?

Gribe Ne İyi Gelir?

Grip, viral bir rahatsızlık olup bakteri kaynaklı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Kış aylarında en sık rastlanan hastalıklardan biri olan grip soğuk havaların kaçınılmaz sonudur. Gribin belirtileri arasında öksürük, burun akıntısı, baş ağrısı, halsizlik, üşüme, göz yaşarması ve hapşuruk sayılır. Grip olan bir hastanın doktor tedavisi alması gerekir ancak doktor tedavisi alamayan hastanın evde kendi çözüm yolları da olabilir. Evde gripten kurtulma yollarınız vitamin ağırlıklı beslenmektir. Çünkü grip en çok halsizliğe neden olmaktadır ve gribin halsizliğinden kurtulmak için de bolca vitamin almak gerekir.
[AdSense-A]
Evde gribe ne iyi gelir? Gripten nasıl kurtulurum? gibi soruların cevabına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Gribin çözümleri arasında bol bol sıcak içecekler tüketmek gelir. Ancak bu sıcak içecekler bitki çayları olarak tercih edilmelidir. Kahve tüketimi ses tellerine zarar verip hastayken sesin kalınlaşmasına sebep olmaktadır. Adaçayı, ıhlamur, yeşil çay ve bunun gibi sıcak çaylar tüketilebilir. Grip tedavisinde bol bol C vitamini tüketimi gerekir ve bu halsizliğin en büyük çözümüdür. Bu amaçla da meyva tüketimi arttırılmalı portakal, limon, mandalina gibi C vitaminince zengin meyvalar tüketilmelidir. Acı biber tüketimi de sinüslerin açılmasında faydalı olduğu için gripten kurtulmada birebirdir.
Evde uygulanan tedavi yöntemleri ile grip belli bir aşamaya kadar tedavi edilebilir ya da önlenebilir. Fakat ateşli grip hastalığında fazla vakit kaybetmeden doktora gitmek şarttır. Çünkü ateşli griplerin bir sonraki aşaması havale olabilir. Ya da zatürreye sebep olan gripler de gözlenebilir ihmalden ötürü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ