Göğüs Ağrısı Ve Sol Kolda Uyuşma

Göğüs Ağrısı Ve Sol Kolda Uyuşma

Göğüs ağrısı ve sol kol bir arada söylenince bile akla gelen ilk hastalıklar kalp rahatsızlıklarıdır. Özellikle göğüs ağrısı ve sol kolda uyuşma şikayeti varsa genellikle kalp rahatsızlığı belirtisidir. Hatta bunun ileride ciddi bir boyuta gelmesi de kalp krizlerine neden olabilmektedir. Bu nedenle aslında herkesin göğüs ağrısı ve sol kolda uyuşma görülmesinin kalp krizi riski taşıdığını bilmesi ona göre ciddiye alıp hemen müdahale edilmesi gerekir.

Sol Kolda Uyuşma Varsa Ne Yapılmalıdır?

Kalp enfarktüsünde ve kalp hastalıklarında genelde belirti olarak sol kolda uyuşma olarak görülür. Ancak kişinin bunun ayırt edebilmesi gerekir, bu nedenle sol koldaki her ağrıdan ötürü de panik yapıp kalp krizi ya da kalp hastalığı olacağı düşünülmemelidir.
Ağrı sol kolda ise ve uyuşma şeklindeyse bir de kişinin ailesinde, yakın akrabalarında kalp hastalığı olan birileri var ise vakit kaybetmeden doktora gitmesi gerekir. Ağrının nereden başladığı ve nerelere yayıldığı da çok önemlidir. Kal hastalığı olması için sol kolda tüm kolu kaplayan bir ağrı ve uyuşma olur ve göğüse doğru yayılır. Bunun dışında sol kolda ağrı sinir sıkışması da olabilir bu nedenle sol koldaki her ağrıda telaşa kapılmadan önce sakin olmak sonra ağrının nasıl olduğunu tanımlayabilmek gerekir. Boyun fıtığı olan bir hastanın boyun ağrısı da sol kola yansıyabilir bu nedenle sakin olunmalıdır.

Kişinin ağrıyı ve uyuşmayı tanımlayabilmesi ve her ağrıda telaşlanmaması gerekir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden ve sakin kalarak doktora gidilmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ