Düşükten Sonra Regl Dönemi

Düşükten Sonra Regl Dönemi

Düşükten sonra regl dönemi sık sık düşük sonrasındaki kanama ile karıştırılmakta ve tam olarak belirlenememektedir. Düşük sonrasında meydana gelen kanama genellikle kısa süre sonra düzelmekte ve kişi düşüğü takip eden birkaç gün içerisinde normal hayatına dönmektedir.

Düşük sonrasında birkaç gün sonra kesintisiz kanama görülmesi kişinin adet olmasının göstergesi olabilir. Bu durum çok nadir görülebilecek bir olay gibi görünse de sık sık gözlenmektedir.

Kişi düşük sonrasında regl görebilir. Bu durum özellikle adet döngüsü düzenli olan kişilerde kolaylıkla anlaşılır. Adet düzeni olmayan kişilerde bu kanamanın kesin olarak regl kanaması olduğu ancak uzman bir hekim tarafından anlaşılabilir.

Düşükten Sonra Kanama Görülme Sebepleri Nelerdir?

Düşükten sonra kanama görülmesinin birden fazla sebebi olabilir. Bu kanamaların birçoğu tehlikeli bir durumun habercisi olduğu için kısa süre içerisinde geçmez ise acilen uzman bir doktordan yardım alınması gerekmektedir.

Vajina Zedelenmesi

Düşük özellikle ilerleyen aylarda meydana gelmiş ise kişinin rahmi ve vajinası düşük esnasında zedelenebilir. Böyle bir durumda kişinin kanaması durmayabilir ve ciddi şekilde kişi ağrı ve acı hissiyatı oluşabilir.

Kanamadan kaynaklı olarak kişi bilincini yitirebilir. Böyle bir durumun önlenmesi için kişi düşükten sonra bir süre uzman doktor kontorlünde tutulmalı, kanamanın olmadığından emin olunmalıdır.

Rutin Kanamalar

Düşükten sonra rutin olarak bir süre kanama gözlenebilir. Bu kanamalar düşük ile başlar ve zaman geçtikçe giderek azalır ve sonunda biter. Bu kanama eğer bitmez ve giderek artar ise ciddi bir problem olabilir ve kişi hiç zaman kaybetmeden doktora gitmelidir.

Regl Kanaması

Regl kanaması düşüğü takip eden süre içerisinde en erken 40 günlük bir zaman aralığında gözlenir. Ancak bazı olgularda düşükten kısa süre sonra regl görüldüğü de gözlenebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ