Depresyon Baş Dönmesi Yapar mı?

Depresyon Baş Dönmesi Yapar mı?

Depresyon çoğu kişinin hayatının belirli dönemlerinde karşılaştığı ve içinde bulunduğu bir süreçtir. Bu süreçte kişide birçok sorun gözlenebilir. Kişinin depresyona girmesinde birçok farklı etken etkilidir. Kişinin içinde bulunduğu çevresel etkenler, travmatik etkenler, yaşanılan büyük bir üzüntü, genetik faktörler ve çok daha farklı sebeplere bağlı bir biçimde kişide depresyon sorunu görülebilir. Depresyon birçok sağlık sorununa yol açan bir sorun olduğu gibi kişinin sosyal ve iş yaşamında da sorunlara yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişinin en yakın sağlık kuruluşuna gitmesi ve yardım alması tavsiye edilmektedir.

Depresyonun neden olduğu hastalıklar genellikle önemsenmese de bu durum daha farklı sorunlara yol açabileceği için dikkatli bir biçimde hareket edilmelidir.

Depresyon Baş Dönmesine Neden Olur mu?

Depresyonun neden olduğu sağlık sorunları arasında baş dönmesi de yer almaktadır. Tıp dünyasında vertigo olarak bilinen baş dönmesi sorununun sebepleri arasında depresyon da yer almaktadır. Baş dönmesi oluşması durumunda kişinin doktora danışması gerekmektedir.

Depresyon döneminde baş dönmesi görülmesi nörolojik bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Baş dönmesi basit bir hastalık gibi görülse de kişinin yaşamında zorluklara neden olduğu için kişinin dikkatlice hareket etmesi gereklidir. Böyle bir durumda kısa zaman içinde yardım alınmalıdır.

Depresyonda Baş Dönmesine Ne İyi Gelir?

Depresyonda olan ve sürekli olarak başı dönen kişilerin tedavi olabilmek için doktora gitmesi gereklidir. Bu süreçte kullanılacak olan ilaçlar kişinin tedavisinde büyük bir rol oynayacaktır. Kişinin depresyonda olması durumunda baş dönmesi oluşursa yapılacak ilk adım kişinin depresyondan kurtulması gerekliliğidir.

Depresyon kişide yoğun bir biçimde mutsuzluğa ve üzüntüye neden olmaktadır. Depresyondan kurtulabilmek için kişinin sürekli olarak mutlu şeyler düşünmesi, sakin ortamlarda bulunması, sevdiği kişiler ile vakit geçirmesi gereklidir. Bu dönemde hobi edinmek de kişinin sakinleşmesine yardımcı olacak bir etken olacaktır.

Baş Dönmesinin Nedenleri Nelerdir?

Halk arasında baş dönmesi olarak bilinen sağlık sorunu tıp dünyasında vertigo olarak adlandırılır. Bu sağlık sorununun oluşmasında birçok farklı etken bulunur. En çok görülen baş dönmesi nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Beyin tümörü, baş dönmesine neden olan, ölümcül bir hastalıktır. Hastalık kendini sık baş dönmeleri ile gösterebilir.
  • Baş dönmesinin diğer bir sebebi ise depresyondur. Bu dönemde sık sık baş ağrısı görülebilir.
  • Baş dönmesinin diğer bir nedeni de hamileliktir. Çoğu hamileliğin en sık görülen belirtileri arasında baş dönmesi yer almaktadır. Bu gibi bir durumda mide bulantısı gibi belirtiler de varsa doktora gidilmelidir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ