Ağırlık Kaldırınca Kol Kemiğinde Ağrı

Ağırlık Kaldırınca Kol Kemiğinde Ağrı

Ağırlık kaldırınca kol kemiğinde ağrı oluşumu özellikle kolların kaldırabileceği ağırlıktan çok daha fazlasına maruz kalması sonucunda gerçekleşir.

Kişi ağırlık kaldırarak kollarına binen gücü arttırır. Buna bağlı olarak kol kasları kendini geliştirmeye çalışır. Spor sonrasında kaslarda ağrı hissedilmesinin bir nedeni de budur, kaslar kendini geliştirir.Bu durum pozitif bir gelişmedir çoğu zaman kol kemiklerinde ağrı olarak hissedilir.

Ancak bazı durumlarda kişinin kol kemikleri yeterli vitamin ve mineral almamasına bağlı olarak tam anlamıyla gelişemez. Ağırlık kaldırılması esnasında zayıf kol kemiklerine düşen ağırlık artar ve ciddi kemik ağrıları oluşabilir.

Ağırlık kaldırınca kol kemiklerinde meydana gelen ağrı akut ya da kronik seyredebilir. Akut ağrılar kişinin kısa süreli dinlenmelerin de hemen geçer. Ancak kollarda ağırlık kaldırmaya bağlı oluşan kronik ağrılar kol kemiklerinde bir problem meydana geldiğinin göstergesidir. Ağırlık kaldırmaya bağlı kol kemiklerinde kırık ve çıkık oluşması çok olasıdır.

Kol Kemiğindeki Ağrının Tedavisi

Kemik ağrıları kollar başta olmak üzere özellikle vücudun fazlaca kullanılan uzuvlarında çok sık meydana gelen bir ağrı çeşididir. Özellikle yaşa bağlı olarak görülen bu ağrılar akut ya da kronik seyredebilir. Genellikle kişinin yeterli beslenmemesine, yeterli güneş ışığından yararlanamamasına ve kullandığı çeşitli ilaçlara bağlı olarak kemikler zayıf düşebilir.

Kronik olarak kemiklerde ağrı hisseden kişilerin muhakkak uzman bir hekime giderek gerekli tetkikleri yaptırması gerekmektedir. Kemik ölçümü sonuçlarına göre kişinin kemiklerini güçlendirmek amacıyla kalsiyum ve D vitamini kullanması gerekli görülebilir.

Kemiklerdeki ağrının bir diğer sebebi romatizma olabilir. Özellikle iltihaplı romatizma kişinin ciddi ağrı çekmesine sebep olabilir. Böyle bir rahatsızlığı olan kişilerin antiinflamatuvar ilaç kullanmasında fayda bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ