Adet Sonrası Kahverengi Lekeler

Adet Sonrası Kahverengi Lekeler

Adet sonrası oluşan kahverengi lekeler, kadınların çoğunun ortak problemidir. Aslında vajinal akıntı diye tabir edilen, adet öncesi ve adet sonrası olan akıntılar adet döneminin bir parçasıdır. Kadında oluşan akıntının görüntüsü ve süresi adet döneminin her evresinde değişebilmektedir. Adet döneminin baş safhasında ve sonrasında kişide vajinal akıntılar görülebilir ve bu çok normaldir.

Adet sonrası oluşan kahverengi lekeler kadınların en büyük şikayetçi oldukları konudur. Adet sonrası oluşan kahverengi lekelerden korkulacak bir şey yoktur. Çoğu zaman bu lekeler ciddi bir sorunu işaret etmemektedir. Tamamen sağlıklı bir kadının adet öncesi ve sonrası kahverengi akıntı ve lekeleri görmesi ihtimali vardır.

Adet sonrası kahverengi lekelerin oluşması bir endişe nedeni değildir. Çoğu zaman geciken adet dönemlerinde kahverengi akıntı, kırmızı ve koyu kırmızıya dönüşebilmektedir. Aslında adet dönemi gelen akıntılar, adet olmayı sağlayan rahim mukozasından kaynaklanmaktadır. Bu gelen kahverengi akıntılar ve lekelerde, adet kanamasını sağlayan dokular yüzünden oluşmaktadır.

Adet sonrası meydana gelen kahverengi lekeleri gözlemleyerek bir çözüm üretmek oldukça zordur. Bu yüzden adet döneminden sonra akıntılar hala devam ediyorsa, mutlaka bir doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ