Diş Törpületme | SAĞLIKLA HAYAT

Diş Törpületme

Diş Törpületme

Alt çene ve üst çene bölgesinde gömülü olarak yer alan dişler, çiğneme ve konuşma fonksiyonların gerçekleştirilmesini sağlarlar. Dişler, sindirim sisteminin başlangıcı olarak değerlendirilir. Tüketilen yiyeceklerin çiğnenmesini sağlayarak sindirime katkıda bulunur.

Diş Törpületme Nedir?

Dişlerin yapısı daha çok kalıtsal etkenlerle ilgilidir. Kalıtsal faktörlerden ötürü diş yapısı herkes de farklılık gösterebilir. Dişlerin yapısının ve estetiğinin düzeltilebilmesi için uygulanan bir çok yöntem vardır. Dişlerin birbirinden çok ayrık olması ve dişlerin her birinin birbirinden orantısız büyüklüklerde olması durumunda, diş törpületme yöntemine başvurulur.

Diş törpületme diğer adıyla aşındırma işlemi daha çok travma(kaza, darbe ve hasar) etkenlerinden sonra uygulanır. Çünkü alınan darbeler diş üzerinde kırık ve parçaların oluşmasına neden olur. Bu kırıkların ve parçaların düzeltilebilmesi, dişler arasında belirli bir oranın sağlanabilmesi için dişlere törpüleme işlemi uygulanır.

Estetik görünümle birlikte kişinin rahat yemek yemesine ve konuşabilmesine engel olan yapıda dişler söz konusu olduğunda, daha sık uygulanır. Törpüleme sayesinde dişlerden milim ölçüde kısaltma yapılarak, kişinin sağlığı ve estetiği sağlanmış olur. Diş törpüleme genellikle kısa süren bir işlemdir. Ancak tedavinin süresi, dişlerde yapılacak işlemin büyüklüğüyle değişiklik gösterebilmektedir.

Diş Törpületme Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
ucretsiz ilan ver ilan ver hack forumu,turk hack,hackers,hackz,forum hack film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film