Bebekte Göz Dalması | SAĞLIKLA HAYAT

Bebekte Göz Dalması

Bebekte Göz Dalması

Bebeklerde sık rastlanan göz dalması sorunu anne ve babaların endişelenmesine neden olur. Göz dalmasının yanı sıra bir de uyurken ya da uyanıkken bebekte olan sıçramalar, akıllara epilepsi hastalığını getirir. Epilepsi olasılığı ise anne ve babaların endişe duymasına yol açar. Bebeklerdeki her göz dalması ve sıçrama epilepsiye işaret etmez.

Bebeklerde Göz Dalması Neden Olur?

Bebek oyun oynarken ya da bir yere bakarken uzun süre o noktaya odaklanabilir. Bu durum göz dalması şeklinde ifade edilir. Bebek ilk doğduğu ve dünyaya adapte olmaya çalıştığı zamanlarda göz dalması, sıçrama gibi sorunlara fazla görülür. Bebeğin bir noktaya odaklanması sorunu her zaman epilepsi gibi ciddi rahatsızlıkları işaret etmez. Genellikle göz dalması sorunu geçicidir ve zamanla kendiliğinden geçer.

Sinirlerde oluşabilecek sorunlar epilepsi gibi hastalıkların doğmasına neden olur. Sinirlerde oluşabilecek sorunlar sıçrama ve göz dalmasına sebebiyet verebilir. Ancak bu her zaman doğru değildir. Her göz dalması ve sıçrama, sinir hastalıklarını işaret etmez. Daha çok basit nedenlerden ötürü bebekte göz dalması sorununa rastlanır.

Bebeğin sağlığı açısından en kısa zamanda uzman bir doktora başvurulmalı ve gerekli tetkikler bir an önce yaptırılmalıdır. Bu tarz durumlarda anne ve babanın sakinliğini koruması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
ucretsiz ilan ver ilan ver hack forumu,turk hack,hackers,hackz,forum hack film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film