Bebeğim Ağlarken Katılıyor Ne Yapabilirim? | SAĞLIKLA HAYAT

Bebeğim Ağlarken Katılıyor Ne Yapabilirim?

Bebeğim Ağlarken Katılıyor Ne Yapabilirim?

Bebekler kendilerini henüz ifade edemediklerinden rahatsız olduklarında ağlayarak belli ederler. Tuvalet ihtiyacında, acıkma durumunda bebekler çok fazla ağlar. Özellikle ilk 2 yıl boyunca bebekler çok sık ağlar. Bu durum yeni anne ve baba olmuş kişilerde genellikle endişe ve paniğe neden olur. Ancak bebekler çok ağladığından korkulacak bir şey yoktur.

Katılma Nöbeti Nedir?

Bebekler ağlarken ve canları yandığında kısa süre nefesini tutarlar. Bebeklerin kısa süreliğine nefes tutmaları ve oksijensiz kalmaları katılma nöbeti olarak bilinir. Katılma aniden baş gösterir. Bebek avaz avaz ağlarken birden nefesini tutar ve kızarır-morarır. Bebeğin bu davranışı ebeveynlerde paniğe neden olur. Ağlarken katılma sorunu genellikle 9 ay ile 24 ay arasında görülür. 2-3 yaşından sonraki bebeklerde pek görülmez.

Bebeğin sık ve çok fazla ağlaması, ağlarken nefesini tutması sonucunda morarması anneyi endişeye sürükler. Bu durumda sakin olunmalı ve ağlayan bebek sakinleştirilmelidir. Katılma nöbeti sık yaşanıyorsa, mutlaka uzman bir doktora başvurulmalıdır. Uzmanlar tarafından öncelikle bebekte demir eksikliği olup olmadığı araştırılır. Eğer demir eksikliği saptanırsa bir an önce tedavi edilir.

Bebeğim Ağlarken Katılıyor Ne Yapabilirim? Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
ucretsiz ilan ver ilan ver hack forumu,turk hack,hackers,hackz,forum hack film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film