7 Haftalık Hamileyim Ama Bebekte Kalp Atışı Yok | SAĞLIKLA HAYAT

7 Haftalık Hamileyim Ama Bebekte Kalp Atışı Yok

7 Haftalık Hamileyim Ama Bebekte Kalp Atışı Yok

Hamilelik döneminde bebeğin sağlığı ve kalp atışları, ultrason yöntemleri sayesinde incelenir. Gebelik sürecinde anne adayının beslenmesi, bebeğin gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bebeğin kalp atışlarını duymak isteyen anneler genellikle aceleci olurlar. Ancak bu konuda aceleye ve strese gerek yoktur. Stres, gebeliği yani dolaylı olarak bebeği olumsuz etkileyebilen bir unsurdur. Bu süreçte anne adayının psikolojisinin iyi ve yüksek olmasına dikkat edilmelidir.

Bebeğin Kalp Atışı Ne Zaman Duyulur?

Gebelik sürecinde anne karnındaki bebeğin gelişimi ve sağlığı ultrason cihazları sayesinde sürekli kontrol edilir. Bebeklerin kalp atışı genellikle gebeliğin 6. haftasından sonra izlenmeye başlar. Ancak bazen bu süre değişiklik gösterebilmektedir. En rahat ve kesin olarak gebeliğin 10 ve 12. haftalarında kalp atışı izlenir. Ultrason yardımıyla kalp atışları ilk kez izlendikten sonra bu durum düzenli olarak kontrol edilmeye başlar. Diğer muayenelerde de bebeğin gelişimi ve sağlığı açısından kalp atışı düzenli olarak izlenir.

Bebeğin Kalp Atışı Yok

Normal şartlarda gebeliğin 6. haftasıyla birlikte bebeğin kalp atışları duyulmaya başlar. Eğer 6. ve 7. haftadan sonra bebeğin kalp atışları izlenemiyorsa, ilk olarak bebeğin ölü olduğu düşüncesine varılır. Bebeğin ölü olup olmadığı özel ultrason yöntemleri sayesinde araştırılır. Eğer böyle bir şey söz konusuysa, kadına kürtaj yöntemi uygulanır.

7 Haftalık Hamileyim Ama Bebekte Kalp Atışı Yok Konusuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık
ucretsiz ilan ver ilan ver hack forumu,turk hack,hackers,hackz,forum hack film izle,turkce film izle,dublaj izle,cakallarla dans 4 izle,4k film izle,hd izle assasin's creed izle,cakallarla dans 4 izle,film izle,full hd film izle,panta film,hd film